Joga kamala online Jogos užsiėmimai klaipedoje

Hatha joga – yra žmogaus paruošimas kelyje į saviugdą.

Hatha joga yra žmogaus paruošimas kelyje į saviugdą

Hatha joga:

„Hatha“ išvertus iš sanskrito kalbos reiškia „intensyvumas“, „pastangos“, o joga – „susiliejimas“. Šis terminas taip pat laikomas žodžiu, susidedančiu iš dviejų skiemenų – ha tha, kur ha reiškia protą ir psichinę energiją, o skiemuo tha – praninė energija, gyvybės jėga. Klasikinė hatha joga grindžiama statinių asanų atlikimu kartu su kvėpavimu ir dėmesio koncentracija. Ji subalansuoja tiek subtiliojo žmogaus kūno saulės, tiek mėnulio energiją, padeda rasti pusiausvyrą be pertekliaus ir pusiausvyros bet kuria kryptimi. Saulės energija yra veiksmo, veržlumo ir aktyvumo energija, Mėnulis – ramybė, švelnumas ir kūrybiškumas. Kai žmogus stengiasi išlaikyti pusiausvyrą visame kame, jo gyvenimas tampa tikra pasaka, o joga yra viena iš priemonių tai pasiekti.

Hatha joga pradedantiesiems, ar yra kokių nors kontraindikacijų?

Pagrindinis skirtumas tarp hatha jogos ir kitų sričių yra tas, kad jis yra nekenksmingas tiek fiziškai, tiek energetiškai, nėra sudėtingų pažangių užduočių protui ir kūnui. Hatha joga idealiai tinka pradedantiesiems ir praktikuojantiems. Kai pradėsite užsiimti hatha joga, jums patiks šis stilius dėl jo paprastumo ir efektyvumo. Praktikuodami jogą būsite pusiausvyros ir dvasinio augimo kelyje. Pagrindinė sąlyga – atidžiai klausytis trenerio nurodymų ir įspėti jį apie savo problemas, ypatumus, skausmus ir diskomfortą.

  • Į praktikas įtraukiami sekantis elementai:
  • Asanas ir vinjasas;
  • Bandhi – energijos spynos sąveikai su vidine energija;
  • Pranajama – kvėpavimo pratimai;
  • Mudras – pirštų padėtis tam tikrose padėtyse;
  • Meditacija – nuraminti ir atpalaiduoti žmogaus kūną ir protą.

Hatha jogos pagrindas kiekvienoje treniruotėje yra visiškas kūno treniruotės, atliekant nugaros, kojų, pilvo ir lankstumo pratimus.

Hatha jogos privalumai

Asanos veikia ne tik kūno raumenis, bet ir skatina hormonų gamybą, masažuoja žmogaus pilvo ertmės vidaus organus. Kvėpavimo kontrolė jogoje yra vienas iš svarbiausių praktikos elementų. Kvėpavimo pratimai (pranajama) moko valdyti savo emocijas, kontroliuoti savo būklę, padeda širdies ir kraujagyslių bei kitoms organizmo sistemoms tinkamai veikti. Juk netinkamas kvėpavimas, spazmai, blokados ir spaustukai yra viena pagrindinių daugelio ligų priežasčių. Hatha jogos pozos turėtų atnešti atsipalaidavimą ir ramybę. Neperkraukite savo kūno ir nesukelkite diskomforto. Turėtumėte jausti malonius pojūčius, žvalumo užtaisą ir energijos pliūpsnį, o ne nuovargį ir galvos svaigimą.

Meditacija yra ypatinga susikaupimo būsena, padedanti pasiekti ramybę ir atsipalaidavimą. Pagrindinis meditacijos tikslas – „nuraminti“ neramų protą, paleisti nerimastingas mintis ir atsikratyti streso. Meditacija sutvarko mintis ir nukreipia teisinga linkme, labai dažnai po praktikos ateina svarbių problemų sprendimai, kūrybinės idėjos ir atsakymai į teisingus klausimus. Mudros – tai ypatingi pirštų deriniai, turintys įtakos emocinei ir fizinei būklei. Populiariausias yra nykščio ir rodomojo piršto sujungtas žiedas, o likusieji yra tiesūs.

Jeigu norėtumet prisijungti prie užsiėmimų, galima užsiregistruoti: info@jogakamala.lt
Prieš pradedant lankyti  užsiėmimus, patartina užpildyti kontraindikacijų anketą:

Tags:
,
Be komentarų

Įrašyti komentarą